FCI Agility World Championship logo

Začíná za

Dnů
:
Hodin
:
Minut
:
Vteřin

Anders Virtanen

Ahoj!
Jmenuji se Anders a bydlím v Jakobstadu, malém městečku na západním pobřeží Finska. Pracuji jako zubař a moji rodinu tvoří moje manželka Marica, dva dospělí synové Jan a Tom a čtyři psi, tři border kolie a jeden kooikerhondje.

S agility jsem se poprvé seznámil v roce 1989. Můj první pes agility byl zlatý retrívr a v průběhu let jsem trénoval a závodil se psy v kategorii A3. Momentálně trénuji a soutěžím se svým kooikerhondje Zåia ve třídě 2.

Před mnoha lety, když jsem neměl vlastního psa, se kterým bych mohl soutěžit, jsem se rozhodl stát rozhodčím.  Mezinárodním rozhodčím agility jsem se pak stal v roce 1995 a dosud jsem posuzoval v 19 zemích. Kromě posuzování se také věnuji vlastnímu agility Klubu a také práci pro Finský klub agility.

Nejvýznamnějšími akcemi, které jsem měl možnost doposud posuzovat, byly FCI European Open v Riedenu v Německu v roce 2015 a FCI Junior Open Agility World
Championship v městečku  Vantaa ve Finsku v roce 2022.

V roce 2023 se mi splní můj sen jako rozhodčího agility, až budu mít tu čest posuzovat na FCI Agility Mistrovství světa v Liberci.

Jsem nedočkavý a velmi motivovaný se tohoto úkolu zhostit a opravdu se těším co přinese příští rok.
Uvidíme se všichni na různých soutěžích po celém světě a hlavně pak v Liberci!

Anders Virtanen

FCI Mistrovství světa v Agility 2023