FCI Agility World Championship logo

Začíná za

Dnů
:
Hodin
:
Minut
:
Vteřin

Rozhodčí

Alex Beitl

Ahoj, jmenuji se Alex Beitl. Bydlím v Mendigu v Německu se svou ženou a našimi šesti psy. Zde také provozujeme naší agility arénu.

Již dlouhou dobu je agility obrovskou a důležitou součástí mého života. Začal jsem v roce 1994 a od té doby jsem se zúčastnil nespočetně mnoha národních i mezinárodních závodů – v Německu a po celém světě.

V roce 2005 jsem se stal rozhodčím agility a v roce 2010 jsem byl jmenován mezinárodním rozhodčím. V průběhu let jsem posuzoval na 460 závodů ve 28 zemích. Jako aktivní sportovec jsem se několikrát zúčastnil mistrovství světa FCI a zúčastnil jsem se ho jako teamleader Německého národního týmu od roku 2011. Měl jsem tedy štěstí, že jsem mohl poznat mistrovství světa z různých úhlů pohledu.

Nyní jsem nadšený zažít ho také z tohoto nového pohledu. Pro mě se tím plní velký sen. Je to neuvěřitelná čest, že mohu posuzovat Mistrovství světa agility.

Alex Beitl

Karel Havlíček

Jmenuji se Karel Havlíček, je mi 47 let a žiji s rodinou a 8 border koliemi v malé vesničce Králec , Dolní Studénky v České Republice.

K agility mě přivedla v roce 2008 moje dcera Adéla, která si prošla svými začátky a prvními úspěchy s naším jorkšírským teriérem jménem Ozzy. Postupně se tato nevinná činnost pro moji dceru stala vášní pro celou rodinu.

V roce 2011 jsme si pořídili první border kolii a postupně se přidali další, založili jsme chovatelskou stanici. Dále jsme založili výcvikovou skupinu, kde se věnujeme především přípravě mladých agiliťáků a také organizujeme soutěže v rámci České republiky.

Péče o pejsky spolu s agility naplňuje veškerý náš volný čas. Jako závodník závodím v kategorii A3. V průběhu mé závodní kariéry mě uchvátilo posuzování agility.

Měl jsem možnost posuzovat kvalifikační závody na WAO 2020 v České republice, kvalifikační závody pro mistrovství republiky 2020 a 2021 a dále Mistrovství České republiky 2020 a 2022, Mistrovství České republiky dětí a mládeže 2020 a 2021 a Moravia Open 2021. Posuzoval jsem soutěže na Slovensku, v Německu, Finsku, Řecku, Polsku, Rakousku a Estonsku. V tomto roce se na vás všechny těším v Rakousku, Německu, Itálii, Francii, Polsku, Švýcarsku, Maďarsku, Holandsku, Dánsku, Finsku, Španělsku, Norsku, Francii, Belgii, Švédsku, v České republice, a hlavně v Liberci.

Bude mi ctí posuzovat na FCI AWC 2023 v Liberci.

Karel Havlíček

Anders Virtanen

Ahoj!
Jmenuji se Anders a bydlím v Jakobstadu, malém městečku na západním pobřeží Finska. Pracuji jako zubař a moji rodinu tvoří moje manželka Marica, dva dospělí synové Jan a Tom a čtyři psi, tři border kolie a jeden kooikerhondje.

S agility jsem se poprvé seznámil v roce 1989. Můj první pes agility byl zlatý retrívr a v průběhu let jsem trénoval a závodil se psy v kategorii A3. Momentálně trénuji a soutěžím se svým kooikerhondje Zåia ve třídě 2.

Před mnoha lety, když jsem neměl vlastního psa, se kterým bych mohl soutěžit, jsem se rozhodl stát rozhodčím.  Mezinárodním rozhodčím agility jsem se pak stal v roce 1995 a dosud jsem posuzoval v 19 zemích. Kromě posuzování se také věnuji vlastnímu agility Klubu a také práci pro Finský klub agility.

Nejvýznamnějšími akcemi, které jsem měl možnost doposud posuzovat, byly FCI European Open v Riedenu v Německu v roce 2015 a FCI Junior Open Agility World
Championship v městečku  Vantaa ve Finsku v roce 2022.

V roce 2023 se mi splní můj sen jako rozhodčího agility, až budu mít tu čest posuzovat na FCI Agility Mistrovství světa v Liberci.

Jsem nedočkavý a velmi motivovaný se tohoto úkolu zhostit a opravdu se těším co přinese příští rok.
Uvidíme se všichni na různých soutěžích po celém světě a hlavně pak v Liberci!

Anders Virtanen

Anders Virtanen

Petra Vyplelová

Vážení přátelé agility!

Je mi velkou ctí být součástí Mistrovství světa agility v Liberci 2023.

Moje vášeň pro agility začala v roce 2003 u mého westíka Missy. Od té doby jsem závodila se třemi westíky a dvěma border koliemi a také s několika pejsky mých přátel nebo studentů.

V roce 2018 jsem se stala agility rozhodčí a v roce 2021 pak i mezinárodní rozhodčí. Sbírám zkušenosti z mnoha soutěží v ČR a nově i v zahraničí. Ráda se dívám na skvělé běhy a výkony každého agility týmu.

Příští rok se tomuto nádhernému sportu budu věnovat již 20 let a jsem hrdá na to, že jsem dostala příležitost oslavit toto své 20. výročí agility v Liberci se všemi svými agilitními přáteli.

Uvidíme se tam!

Petra

Petra Vyplelová

FCI Mistrovství světa v Agility 2023